Květen 2013

SK Brná - Velké Březno

26. května 2013 v 17:58 Zápasy
SK Brná - Velké Březno 1 : 4 (1 : 2)

Další domácí utkání jsme odehráli s prvním týmem tabulky Velkým Březnem. Hrálo se za vytvalého deště a hřiště už bylo velmi podmáčené, to nám dělalo celké starosti. Hosté přijeli, oproti zvěstem, v plné sestavě.
Hosté nás hned od začátku zatlačili k vlastní bráně a brzy se dostali do vedení. Za chvíli už vedli o dve góly, když využili našeho nedůrazu v pokutovém území. Naši útočníci to měli proti fyzicky a fotbalově vyspělým obráncům těžké, přesto se podařilo Kubovi Svobodovi vybojovat penaltu, kterou Zdenda proměnil. Poločas 1:2.
Obrázek druhého poločasu byl stejný. Hosté se drali do útoku, my jsme se bránili. Několik skvělých zákroků předvedl Honza. I přesto jsme ještě dvakrát inkasovali. Obě branky padli po dorážkách. Hosté byli jednoduše fotbalovější a v důležitých soubojích o krok před námi. I přesto se za výkon nemusíme stydět.

Branka: Zdeněk z PK

Sestava: Honza (8), Matyáš John (5), Kuba Bubla (5), Táďa (6), Zdeněk (7), Hudy (7), Novis (8), Tahy (6), Filip (6), Kuba Svoboda (7), Matyáš Srp (5), Honza Bubla (5)

Tři nejlepší hráči: Honza, Novis, Zdenda

Dubice - SK Brná

20. května 2013 v 12:18 Zápasy
Dubice - SK Brná 1 : 3 (1 : 1)

Další utkání jsme odehráli na hřišti Dubic, tedy týmu, který byl v tabulce hned za námi. A my chtěli čtvrté místo i nadále udržet. Museli jsme se ovšem obejít bez dvou hráčů základní sestavy. I přesto jsme utkání zvládli.
Start zápasu se nám vůbec nevydařil, po necelé minutě hry jsme hned inkasovali. Soupeř si najednou myslel, že je čeká snadná práce. To se ale spletli. Zhruba do desáté minuty jsme se rozkoukávali a moc se nám nedařilo. Potom nastal zvrat a my jsme se ale zvedli a začali být rovnocenným soupeřem. Také jsme si vypracovali první příležitosti ke vstřelení gólů. To se nám povedlo až ke konci poločasu, když se parádně trefil z přímého kopu Zdenda. Poločas 1:1.
Bylo jasné, že nás nečeká ve druhé půli nic snadného. Ale my jsme se neskutečně zvedli a odehráli jsme nejlepší poločas v novém roce. Brzy se nám podařilo dostat se do vedení, když se po centru Matyáše prosadil Kuba Svoboda. Po chvíli jsme vedli už o dva góly, Filip vybojoval míč před brankou soupeře a Kuba Bubla pohotově uklidil míč do sítě. Posledních patnáct minut bylo hodně otevřených, útoky se střídali a hra byla fyzicky náročná. Všechny pokusy soupeře zastavila naše obranná zeď, ve složení Novis, Zdenda a Matyáš, a co prošlo si pohlídal Honza. Domácí se už na nic nezmohli také proto, že jsme je přehráli fyzicky a naší vůlí po vítězství. Důležité utkání jsme vyhráli 1:3.
Každý plnil přesně to, co měl. To byl základ úspěchu. Navíc jsme přidali bojovnost a fotbalovost, které vedly ke třem bodům. Skvělý výkon předvedl Táďa, jako jediný záložník byl všude, bránil, útočil, pomáhal kde bylo potřeba. K němu si přidali další. Celá obrana fungovala na jedničku a navíc podporovala útok. Honza jim jistil skvělými zákroky záda. Zkrátka každý hráč, který naskočil do hry, podal kvalitní výkon. A to i naši mladší hráči, kteří ukázali, že se s nimi musí do budoucna počítat.

Branky: Zdenda, Kuba Svoboda a Kuba Bubla

Sestava: Honza "K", Honza Šafr, Matyáš, Kuba Bubla, Táďa, Zdenda, Novis, David, Filip, Kuba Svoboda a Honza Bubla

V tomto utkání bylo těžké vybrat tři nejlepší, proto jsem označil celý tým.

SK Brná - Tisá

12. května 2013 v 17:31 Zápasy
SK Brná - Tisá 9 : 1 (6 : 0)

Další utkání jsme odehráli s posledním týmem tabulky Tisou. V tomto utkání jsme brali pouze výhru. Hra byla vyrovnaná více, něž jsme čekali. Nám se herně ani střelecky moc nedařilo. Z naší strany, zatím nejslabší utkání v novém roce.
Hosté měli tři hráče, kteří byli schopni hrát, i přesto nám nadělali dost problémů. Sice jsme šli brzy do vedení a přidávali další branky, ale velké množství šancí jsme v první půli zahodili. I přesto jsme poločas vyhráli 6:0, když se trefili: třikrát Kuba Svoboda a po jednom gólu Tahy, Matyáš John a Zdenda.
Ve druhém poločase, jsme místo přidávání dalších gólů inkasovali, po hrubých chybách v obraně. Pak to byl náš střelecký zmar. Měli jsme nespočet příležitostí, které jsme neproměnili. Skóre jsme navýšili jen o tři góly, dvakrát se trefil Táďa a jednou Zdenda.

Branky: Kuba Svoboda 3, Zdenda 2, Táďa 2, Matyáš John a Tahy

Sestava: Honza "K", Honza Šafr, Matyáš John, Kuba Bubla, Táďa, Zdenda, Hudy, Novis, Tahy, Filip, Kuba Svoboda, Adam, David, Matyáš Srp a Honza Bubla

Tři nejlepší hráči: Hudy, Tahy a Táďa

SK Brná - Povrly

8. května 2013 v 14:01 Zápasy
SK Brná - Povrly 2 : 3 (1 : 2)

První domácí utkání v novém roce jsme odehráli s týmem Povrlů, který byl jen o místo před námi, tedy třetí. Věděli jsme, že nás čeká fyzicky i fotbalově zdatný soupeř. I přes prohru jsme mohli ze hřiště odejít s hlavou vztyčenou.
Na začátku prvního poločasu byla hra vyrovnaná. Brzy se nám podařilo vstřelit vedoucí branku, když se z půlky krásně trefil Zdenda. To hosty nakoplo a začali naší obraně zatápět. Brzy vyrovnali střelou z vápna. Naší šancí byly pouze rychlé brejky, které nám ovšem vůbec nevycházeli. Za to hráči Povrlů byli při střelecké chuti a několikrát prozkoušeli Honzu. Ten si poradil se všemi střelami, ale přesto jsme inkasovali z dorážky, když naše obrana nechala útočníka volného ve vápně. Poločas byl 1:2.
Druhá půle měla stejný obraz hry, jen našich brejků přibývalo. Více se do útočení začal zapojovat Zdenda a bylo to znát. Po faulu si sám postavil míč a z přímého kopu znovu překonal brankaře hostí. Vedením nám dlouho nevydrželo, hosté hned z protiútoku vyrovnali. I přes šance na obou stranách skončilo utkání naší první prohrou v poměru 2:3.
Proti kvalitnímu soupeři jsme podali velmi dobrý výkon. Všichni hráči makali, i když se některým tolik nedařilo. Tým podržel Honza a táhlo ho trio Zdenda, Táďa a Hudy. Dobrý výkon podal i Filip, který to měl, stejně jako všichni naši útočníci, proti zdatným obráncům Povrlů těžké.

Branky: Zdenda 2

Sestava: Honza "K", Matyáš Srp, Matyáš John, Bublík, Táďa, Zdenda, Hudy, Novis, Tahy, Filip, Kuba Svoboda, Honza Šafr a David

Tři nejlepěí hráči: Zdenda, Táďa a Hudy

Vaňov - SK Brná

5. května 2013 v 15:46 Zápasy
Vaňov - SK Brná 3 : 7 (1 : 5)

Další utkání jsme odehráli ve Vaňově, který měl pouze o tři body méně než my, takže jsme očekávali vyrovnané utkání. My jsme ho ale zvládli a domácím nedali šanci.
První poločas začal lépe domácí celek a Honza musel vytasit dva dobré zákroky po rozích soupeře. Z protiútoku dal první branku utkání Kuba Svoboda. A po chvíli přidal druhou po sólu přes celé hřiště Zdenda. V první půli jsme byli v obraně málo důrazní a vaňovští dokázali snížit na 1:2. Do poločasu jsme však stříleli góly jen my, konkrétně Kuba Svoboda, který přidal další tři. Poločas 1:5.
Do druhé půle soupeř přeskupil své řady a více vyztužil obranu, proto bylo pro nás složitější dostávat se k jejich brance. Na gól se v druhém poločase čekalo poměrně dlouho, ale vstřelili jsme ho my, Matyáš John dorazil střelu Bublíka. Pak jsme si dali kuriozní vlastní branku, ale v zápětí přidal svou pátou Kuba Svoboda. Domácí se ještě prosadili z rohu, který byly jejich silnou zbraní. Utkání skončilo 3:7.
Zvládli jsme těžké utkání na soupeřově půdě a to především díky střelecké formě Kuby Svobody. Až na jeden moment nás podržel i Honza v bráně. Herní výkon se celkově zlepšil a to i u jednotlivců, opory tým podrželi a zvedl se Táďa, Matyáš i Kuba Bubla.

Branky: Kuba Svoboda 5, Zdenda a Matyáš John

Sestava: Honza "K", Adam, Matyáš, Bublík, Táďa, Zdenda, Hudy, Novis, Tahy, Filip, Kuba Svoboda a David

Tři nejlepší hráči: Kuba Svoboda, Hudy a Filip